arrow_back
 

Galería de presidentes

Relación cronolóxica de presidentes e presidentas do Instituto de Opinión Pública (IOP) e o Centro de Investigaciones Sociológicas (CIS) dende a súa fundación en 1963

Cristobal  Torres Albero
Cristobal  Torres Albero
Cristobal  Torres Albero
(decembro 2016 - xuño 2018)
Félix Requena Santos
Félix Requena Santos
Félix Requena Santos
(xaneiro 2012 - diciembre 2016)
Ramón Ramos Torre
Ramón Ramos Torre
Ramón Ramos Torre
(setembro 2010 - xaneiro 2012)
Belén Barreiro Pérez-Pardo
Belén Barreiro Pérez-Pardo
Belén Barreiro Pérez-Pardo
(maio 2008 - setembro 2010)
Fernando Vallespín Oña
Fernando Vallespín Oña
Fernando Vallespín Oña
(maio 2004 - maio 2008)
Ricardo Montoro Romero
Ricardo Montoro Romero
Ricardo Montoro Romero
(maio 2000 - maio 2004)
Pilar del Castillo Vera
Pilar del Castillo Vera
Pilar del Castillo Vera
(maio 1996 - abril 2000)
Joaquín Arango Vila-Belda
Joaquín Arango Vila-Belda
Joaquín Arango Vila-Belda
(xullo 1991 - maio 1996)
Luis Rodríguez Zúñiga
Luis Rodríguez Zúñiga
Luis Rodríguez Zúñiga
(setembro 1988 - maio 1991)
Rosa Conde Gutiérrez del Álamo
Rosa Conde Gutiérrez del Álamo
Rosa Conde Gutiérrez del Álamo
(marzo 1987 - xullo 1988)
Julián Santamaría Ossorio
Julián Santamaría Ossorio
Julián Santamaría Ossorio
(xaneiro 1983 - marzo 1987)
Rafael López Pintor
Rafael López Pintor
Rafael López Pintor
(abril 1979 - xaneiro 1983)
Juan Díez Nicolás
Juan Díez Nicolás
Juan Díez Nicolás
(outubro 1976 - abril 1979)
Luis López-Ballesteros y Cervino
Luis López-Ballesteros y Cervino
Luis López-Ballesteros y Cervino
(abril 1976 - outubro 1976)
Pablo Sela Hoffmann
Pablo Sela Hoffmann
Pablo Sela Hoffmann
(xaneiro 1975 - marzo 1976)
Francisco Murillo Ferrol
Francisco Murillo Ferrol
Francisco Murillo Ferrol
(febreiro 1974 - outubro 1974)
Rafael Ansón Orliart
Rafael Ansón Orliart
Rafael Ansón Orliart
(xullo 1973 - febreiro 1974)
Alejandro Muñóz-Alonso Ledo
Alejandro Muñóz-Alonso Ledo
Alejandro Muñóz-Alonso Ledo
(primeiros meses de 1972 - xullo 1973)
Ramón Cercós Bolaños
Ramón Cercós Bolaños
Ramón Cercós Bolaños
(xaneiro 1971 - primeiros meses de 1972)
Salustiano del Campo Urbano
Salustiano del Campo Urbano
Salustiano del Campo Urbano
(outubro 1967 - xaneiro 1971)
Luis Gónzalez Seara
Luis Gónzalez Seara
Luis Gónzalez Seara
(xullo 1963 - outubro 1967)